توجه توجه: در حال حاضر تمام خرید های این سایت به صورت کارت به کارت و با شماره واتساپ 09302572979 انجام می شود. نحوه خرید هر دوره آموزشی در واتساپ به شما توضیح داده می شود.
0

ARCGIS ONLINE یک گام جدید و مهم در توسعه قابلیت های ARCGIS

ARCGIS ONLINE یک ورژن جدید از ARCGISاست که از زمان ایجاد آن توسط شرکت ازری تا کنون امکانات جدیدی به آن اضافه شده است. اما هنوز خیلی از کاربران، آن را با ARCGIS DESKTOP اشتباه می گیرند و به همین خاطر در این مقاله سعی دارم تا شما را با قابلیت ها و امکانات ARCGIS ONLINE بیشتر آشنا کنم.
یکی از ویژگی های خوب ARCGIS ONLINE که آن را ARCGIS DESKTOP تمیز می دهد این است که برای استفاده از امکانات آن بر خلاف ARCGIS DESKTOP نیازی به نصب نرم افزار نداریم و یا به عبارتی تحت وب می توانیم از قابلیت های آن بهره مند شویم.
کافی است شما به سایت شرکت ازری وارد شوید، https://www.esri.com/en-us/homeو در قسمت مربوط به ARCGIS ONLINE ثبت نام کنید و با حساب کاربری که برای خود ایجاد می کنید از امکانات آن استفاده کنید.
فقط نکته ای که وجود دارد این است که در ورود به صفحه اصلی ARCGIS ONLINE با دو نوع حساب کاربری برخورد می کنیم. 1. حساب کاربری عمومی(Public account) و2. ایجاد حساب کاربری به عنوان توسعه دهنده (as a developer)
حال تفاوت این دو نوع حساب در نوع استفاده کاربر از آن است. اگر فقط به عنوان مصرف کننده می خواهید از امکانات این سایت از جمله اطلاعات مکانی و تحلیل اولیه آن ها استفاده کنید حساب عمومی کفایت می کند اما اگر می خواهید ARCGIS ONLINE امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد و اطلاعات مکانی خود را تحت وب توسعه دهید و تحلیل های بیشتری را انجام بدهید بهتر است به عنوان توسعه دهنده یک حساب کاربری را ایجاد کنید.
توجه بفرمایید که ایجاد این دو حساب به صورت رایگان می باشد و فقط ممکن است برای اتصال به سرور بخواهید از فیل*رشکن استفاده کنید.

آرک جی آی اس آنلاین که تحت وب است همچنین قابلیت تحلیل های دوبعدی و سه بعدی در یک سامانه را دارد که این قابلیت در ARCGIS DESKTOP در زیر سامانه های ARCMAP و ARCSCENE به صورت مجزا وجود دارد.
یکی دیگر از ویژگی های خارق العاده ی آن استفاده از انواع داده های از پیش ذخیره شده در اطلس ارک جی آی اس آنلاین است. یعنی شما می توانید به راحتی از تمامی داده های وکتوری موجود در ARCGIS ONLINE به رایگان استفاده کنید. همچنین داده هایی که بنده با حساب کاربری Mohsen Shariati به اشتراک گذاشته ام به راحتی با یک سرچ ساده در ARCGIS ONLINE می توانید پیدا کنید و اطلاعات مکانی موجود در این حساب استفاده کنید. همچنین در ARCGIS ONLINE امکان تشکیل گروه نیز وجود دارد و در قالب گروه می توانید اطلاعات خود را در لحظه با همکار خود به اشتراک بگذارید.

بنابراین امکان به اشتراک گذاری اطلاعات مکانی در کمترین زمان، صرفه جویی هزینه های اقتصادی در پروژه های مختلف و در نهایت ایجاد یک وبسایت سازماندهی شده بدون استفاده از زبان برنامه نویسی از دیگر ویژگی های آرک جی آی اس آنلاین است.
شما با استفاده از ARCGIS ONLINE به راحتی قادر خواهید بود تا بدون استفاده از زبان برنامه نویسی یک وب جی آی اس را تحت اختیار خود ایجاد کرده و از آن در پروژه های مختلف استفاده کنید.

 

در فیلم آموزشی زیر می توانید نمونه ی کوچکی از کاربرد ARCGIS ONLINE را مشاهده کنید:

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *