برای مشاهده تمامی محصولات آموزشی ( کلیک کنید)
0

دانلود نرم افزار ARCGIS ورژن 10.8.2

سامانه اطلاعات جغرافیایی


GIS یک سیستم کامپیوتری از سخت افزارها و نرم افزارهاست که برای ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی جغرافیایی طراحی شده است. سیستم های اطلاعات جغرافیایی معمولاً با توابعی توصیف می‌شوند که این توابع عمل جمع آوری، مدیریت، تحلیل و نمایش داده های مکانی را با صفات وابسته به آنها انجام می‌دهند. با یک تعریف سادهGIS  یک تکنولوژی اطلاعاتی کامپیوتری است که ذخیره، تحلیل و نمایش داده های فضایی و غیر فضایی را انجام می‌دهد. به علاوه GIS  توانایی انجام بسیاری از آنالیز های عادی مانند تحلیل تقریب(Proximate Analysis) یا به دست آوردن سطوح رستری را دارد.  اولین مزیت GIS  این است که اطلاعات لایه های اطلاعاتی متفاوت را از منابع و مقیاس های گوناگون در درون یک سیستم قرار می‌دهد. برای مثال، لایه های مختلف شامل شکل های نقطه ای، خطی، ناحیه ای و سطوح رستری و… را با هم ترکیب می کند. هر کدام از این لایه ها از یک منبع متفاوت مشتق شده و برای ایجاد نقشه های نهایی با یکدیگر تلفیق می‌شوند. این مزایا GIS را به عنوان یک ابزار گران‌بها برای مدیریت فرایند مدل‌سازی آب‌های زیرزمینی، تحلیل نتایج و به روز کردن و بایگانی مجموعه داده های مکانی مرجع مناسب می سازد.سامانه اطلاعات جغرافیایی ابزاری قدرتمند جهت ذخیره سازی تحلیل و نمایش داده های مکانی و کاربرد این داده ها جهت تصمیم گیری در مناطق مختلف در مطالعات محیط زیستی به شمار می‌آید.

 

 

یک سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) یک سیستم رایانه ای برای دریافت، ذخیره سازی، بررسی و نمایش داده های مرتبط با داده های روی سطح زمین است. GIS می تواند انواع متفاوتی از داده را روی یک نقشه نمایش دهد. این ویژگی کارشناسان را قادر می سازد تا الگوها و روابط را آسان تر دیده، تجزیه و تحلیل کرده و درک کنند.

GIS به عنوان تکنولوژی بر اساس علم اطلاعات جغرافیایی است و توسط قاعده های جغرافیایی، نقشه برداری، مهندسی، فضا، علم رایانه، نقشه کشی، آمار و دیگر رشته ها حمایت می شود.

 نرم افزار، سخت افزار، داده و کاربر 4 رکن اصلی یک سیستم اطلاعات جغرافیایی است. در بین این چهار رکن، داده دارای دوره ی کاربرد طولانی بوده و لذا از بیشترین اهمیت برخوردار است. کیفیت داده نکته ای بسیار مهم در تهیه ی پایگاه داده ی GIS می باشد.

 بخش سخت افزاری یک GIS علاوه بر رایانه، صفحه نمایش، صفحه کلید و ماوس شامل سخت افزار های کسب (اسکنر، GPS و ابزارهای فتوگرامتری و…) و همچنین خروجی داده( چاپگرو..) می باشد. منظور از نرم افزار برنامه هایی هستند که در یک مجموعه ی پردازش الکترونیکی داده، به منظور راه اندازی مجموعه و پردازش داده گرد آورده می شوند.

 

 

کاربرد سامانه اطلاعات جغرافیایی:


سیستم اطلاعات جغرافیایی مورد نیاز همگی ما است، زیرا جمعیت و تکنولوژی بشر به سطوحی رسیده است که بسیاری از منابع از جمله هوا و زمین به طور اساسی فعالیت های بشر را محدود ساخته است. غذایی که می خوریم، لباسی که می پوشیم، انرژی و … همچنین افزایش جمعیت و مدیریت ضعیف سبب کاهش منابع شده است. سیستم اطلاعات جغرافیایی به ما کمک میکند تا زندگی بشر را همراه با حفاظت محیط زیست بهبود دهیم.

اکثر مجموعه‌ابزارهای موجود نیز در این محیط دامنه اجرایی وسیع‌‌تری دارند و می‌توان پس از انجام آنالیزهای موردنیاز، خروجی را به اشکال مختلف و در قسمت Layout View به شکل یک نقشه نهایی ارائه نمود. اکثر کاربران نیز این بخش از نرم‌افزار را بخش اصلی دانسته و منظورشان از محیط ArcGIS، همان محیط ArcMap است.
نرم افزار ARCGIS برای تهیه، بررسی، آنالیز و در کل مدیریت نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی در قالب پایگاه داده می باشد. سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی کاربردهای فراوانی دارند. علوم شهری، نقشه‌برداری، صنعت برق و علوم زمین از برجسته‌ترین زمینه‌های کاربردی GIS هستند. سازمان‌های شهرداری، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی هم از این سامانه استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار بالغ بر ۷۰ فرمت داده‌ای ازجمله داده‌های آماری، نقشه‌های CAD، تصاویر ماهواره‌ای و سرویس‌های مکانی را پوشش می‌دهد. محیط گرافیکی این نرم‌افزار کاربرپسند و کار با آن بسیار ساده است.

 

 

نرم افزار ARCGIS


 نرم افزاری حرفه ای برای تجزیه و تحلیل داده های مکانی و جغرافیایی می باشد. برنامه ESRI ArcGIS دارای ابزارهایی برای تجزیه، تحلیل، گردآوری و انتشار اطلاعات است. ARCTOOL BOX مجموعه ای غنی از ابزارها را برای انجام تجزیه و تحلیل مکانی و مدیریت داده های GIS در حالت اتوماتیک فراهم می کند.

 

 

سیستم مورد نیاز برای نصب نرم افزار

  • OS:Windows 10 Home, Pro and Enterprise / Windows 8.1 Basic, Pro, and Enterprise / Windows Server 2019 Standard and Datacenter / Windows Server 2016 Standard and Datacenter
  • CPU:2.2 GHz minimum; Hyper-threading (HHT) or Multi-core recommended
  • Memory:Minimum: 4 GB / Recommended: 8 GB or higher / ArcGlobe may require 8 GB minimum when used.
  • Display:24-bit color depth Also see Video/Graphics adapter requirements below.* 1024×768 recommended minimum at normal size (96 dpi)
  • Space: Minimum: 4 GB / Recommended: 6 GB or higher ArcGlobe creates cache files when used. If using ArcGlobe, additional disk space may be required.
  • GPU:64 MB RAM minimum; 256 MB RAM or higher recommended. NVIDIA, ATI, and Intel chipsets supported.24-bit capable graphics accelerator  / OpenGL version 2.0 runtime minimum is required, and Shader Model 3.0 or higher is recommended 
 
 

آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار ورژن 10.8.2


فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.

پوشه های موجود در پوشه Crack را در مسیر C:\Program Files (x86)\ArcGIS\Desktop10.8 کپی کنید

  • نرم افزار را اجرا کنید.

لینک های دانلود به صورت فایل RAR (لینک ها در گوگل درایو آپلود شده اند)

Previous
Next
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *